Službička pro prezidenta

Napsal/a: Islanzadí de Eamë | Dne: 5. 4. 2012 11:27:34


 

V Dubnu tohoto roku se konal vzpomínkový večer pro Václava Havla.

Na tomto večeru usedlo kolem 300 hostů, mimo jiné i princ Charles. Přítomni byli samozřejmě i členové Britského parlamentu, stejně jako toho Českého. Celé se to konalo na Londýnské půdě a mezi hosty nechyběli osobnosti jako Nicholas Winton, Eva Jiřičná,  a další významné osobnosti.

Galavečer zorganizoval český velvyslanec Michael Žantovský společně se známým britským režisérem českého původu Tomem Stoppardem v prestižním institutu britských architektů.

A právě tady se dostáváme k Jeremymu. Ten totiž měl tu čest a četl úryvky z Havlových děl, které sehrává divadlo Orange Tree a jehož aktéři na večeru taky nechyběli. Sám, stejně jako další účastníci, prohlasil krásnou větu kterou si tisk samozřejmě okamžitě musel zapsat.

 

Jeremy Irons na vzpomínkovém večeru na počest Václ...Jeremy Irons, britský herec: "Byl zde nesmírně obdivován. Nejen umělci díky jeho hrám a psaní, ale i politickým světem."

 

Sir Nicholas Winton na vzpomínkovém večeru na poče...Sir Nicholas Winton, zachránce 669 převážně židovských dětí: "Jsou jediní dva velcí muži, které jsem v životě potkal a u kterých jsem měl tento                                    pocit. Jedním z nich byl Havel."

 

Eva Jiřičná na vzpomínkovém večeru na počest Václa... Eva Jiřičná, architektka: "Byla jsem pyšná na to, že jsem se narodila v té samé zemi, jako Václav Havel." 

 

 

Jak vidíme, náš Brom rozhodně nezahálí *mrkne*

 

Samozřejmě tímto článkem vzdáváme hold nejen Jeremymu Ironsovi, ale také našemu úžasnému prezidentovi Václavu Havlovi.

 

Nechť je mu země lehká.

Atra du evarínya ono varda.

 

Zdroje: www.ceskatelevize.cz ; www.rozhlas.cz